Prašné křídy

V této kategorii Prašné křídy nabízíme křídy prašné, které máme od firmy Koh-i-noor. Prašné křídy zde jsou v sadách o různém počtu kusů. Kvadratický tvar prašné křídy, v němž je barevné jádro dodáváno k rukám uživatelů, poskytuje kromě běžných technik malby i možnost vykrývání velkých ploch pomocí malby podélnou hranou, zároveň ale dává možnost drobné kresby. Hranatý tvar tak vybízí k inspiraci a k rozvoji nových směrů ve výtvarné technice.

Hranaté prašné křídy se snadno stírají v dostatečném množství na podložku, čímž je umožněno následné roztírání barevných prachových částic. Tato technika malby poskytuje neomezené možnosti změny vydatnosti a odstínu. Roztíráním tak snáze dosáhneme stínování kresby. Po dokončení kresby je vhodné použít přípravek fixativ, který zabrání následnému rozmazávání dokončeného výtvarného díla. Žádný komponent užitý při výrobě neobsahuje toxické či jinak škodlivé látky a finální produkt je tedy vhodný pro všechny věkové kategorie uživatelů.

Tradičním výrobkem firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH jsou kulaté prašné křídy TOISON D’OR 8500. Jejich oblíbenost výtvarníky je založena na vysoké kvalitě všech vstupních komponentů, dlouhodobém výzkumu složení receptur a důsledném dodržování předepsaných výrobních postupů. Barevná nabídka těchto kříd je velmi široká.

Kulaté extra prašné křídy TOISON D´OR 8550 s průměrem jádra 12 mm vhodně doplňují stávající řadu kulatých prašných kříd TOISON D´OR 8500. Z charakteris­tických vlastností lze vyzdvihnout jejich měkkost, jemnost, sametový charakter kresby a vynikající stíratelnost a roztíratelnost nátěru. Barevná škála těchto kříd zahrnuje 48 barevných odstínů. Výborných psacích vlastností je dosaženo vhodnou kombinací všech vstupních komponentů, založených na dlouhodobém výzkumu složení receptur a důsledném dodržování předepsaných výrobních postupů.